Wojownicy VS Potwory – POTWORY

 

potwory

 

W tym artykule postaram się opowiedzieć Wam o każdej z dostępnych klas potworów w grze WOJOWNICY VS POTWORY na serwerach MINECRAFT!

Zombie

– Szansa na grę tą klasą: 100%

zombie potwory minecraft

Zombie to podstawowa klasa Potworów – zawsze nim możemy zagrać. Potwór ten walczy w zwarciu, posiada mikstury leczenia oraz podstawowy ekwipunek do obrony. Nigdy nie walcz z Zombie bez ekwipunku bo może się to skończyć tragicznie, pamiętaj że zombie nie musi zabić całej drużyny, wystarczy że zabije jednego gracza a będzie to oznaczało kolejnego potwora w drużynie potworów!

 

PigZombie

– Szansa na grę tą klasą: 90%

pigzombie potwory minecraft

PigZombie jest klasą bardzo zbliżoną do Zombie, jednak w odróżnieniu od niego posiada nieco silniejszą broń, która dodatkowo zadaje obrażenia od ognia, wygląda naprawdę zabójczo: stone_axe
Między nim a Zombie jest jeszcze jedna różnica – nie posiada on mikstur leczenia. Potwór ten walczy w zwarciu, nie walcz z nim bez ekwipunku bo bardzo szybko dołączysz do drużyny potworów.

Szkielet

– Szansa na grę tą klasą: 75%

szkielet potwory minecraft
Szkielet
to klasa walcząca na dystans, posiada łuk, zestaw strzał oraz podstawowe uzbrojenie. Wprawiony szkielet z ukrycia jest w stanie zadać bardzo duże obrażenia po stronie wroga, szczególnie w początkowej fazie gdy wojownicy atakują z dystansu z murów zamku!

Creeper

– Szansa na grę tą klasą: 50%

creeper potwory minecraft
Creeper
posiada podstawowe uzbrojenie oraz jedną umiejętność którą aktywujemy lewym przyciskiem myszy…. EXPLOOOOOZJA!! Czyli samozagłada która detonuje Creepera, dzięki niej jesteśmy w stanie zniszczyć mury zamku oraz zadać obrażenie pobliskim wrogom!

Wilk

– Szansa na grę tą klasą: 10%

wilk potwory minecraft
WILK
to klasa która potrafi przyzwać małą armię wilków, które będą walczyły razem z nim, jest bardzo zwinny i silny!

Pająk

– Szansa na grę tą klasą: 10%

pajak potwory minecraft
Pająk
to jeden z najszybszych potworów, potrafi zarzucać pnącza na murach zamku które posłużą potworom jako drabina, rzucać miksturami trucizny oraz wywolać u wojowników konfuzje(rozmyty ekran) podczas ataków! Dodatkowo pająki to wspaniałe skoczki które skaczą 4 razy wyżej niż inne potwory!

Larva

– Szansa na grę tą klasą: 10%

larwa potwory minecraft

Larwa to raczej strategiczna klasa której atakiem celem nie jest zabicie wroga, a ułatwienie przebicia się drużynie przez ściany wroga, larwa to najmniejszy z potworów przez co znacznie trudniej ją zauważyć lub zaatakować. Larwa potrafi osłabiać mury zamku zamieniając COBBLESTONA w zwykłego STONA, którego 2x łatwiej przebić, aby to zrobić musi złożyć jaja pod murami zamku. Dodatkowo larwa potrafi przyzwać małą armie larw, które gryzą co popadnie 🙂

Śnieżny Golem

– Szansa na grę tą klasą: 5%

sniezny golem potwory minecraft
Śnieżny Golem
to jednostka która pełni funkcje altyrelii w drużynie, potrafi stworzyć własne pociski co kilkadzieścia sekund i wystrzelić wszystkie (96 pocisków!) na raz w stronę wroga. Klasa ta bije z dystansu,  jest bardzo szybkostrzelna.

Żelazny Golem

– Szansa na grę tą klasą: 5%

zelazny golem potwory minecraft
Żelazny Golem
to jednostka która jest nadzwyczaj wolna i nie potrafi normalnie skakać. Posiada ona jednak dwie umiejętności SUPER SKOK oraz NISZCZENIE BLOKÓW. Super skok pozwoli Nam skoczyć bardzo daleko na wysokość około 10 bloków! Natomiast niszczenie bloków to wykorzystanie silnego młota Iron_Hammer do rozwalenia każdej ściany! Golem ma najlepszą obronę ze wszystkich potworów oraz ciągłą regeneracje życia, jest bardzo wolny, ale gdy dojdzie do swojego celu rozmiecie go na kawałki!

Enderman

– Szansa na grę tą klasą: 3%

enderman potwory minecraft

ENDERMAN to niezwykle rzadka klasa do wyboru z uwagi na fakt że mamy tylko 3% szans na grę nim. Posiada on 2 umiejętności specjalne, teleportację oraz tworzenie/otwieranie portalu. Teleportacja pozwoli Nam na przeniesienie się w bardzo odległe miejsce. Umiejętność tworzenia portalu utworzy portal ze SANDSTONA, który pozwoli na przeniesienie się w ciągu ułamku sekundy każdemu potworowi w miejsce jego  utworzenia. Po utworzeniu portalu enderman jest bardzo wolny. Aby inne potrowy mogły się przenieść wystarczy że kliką prawym przyciskiem na mapie którą posiada każda klasa.
Wojownicy mają możliwość wyłączenia portalu endermana, aby to zrobić muszą zebrać SANDSTONA który pojawi się w samym środku portalu, po jego zdobyciu wystarczy kliknąć prawym trzymając go w ręki a potal zostanie zamknięty!

 

Aby zobaczyć listę klas wojowników zapoznaj się z artykułem: Wojownicy VS Potwory – Wojownicy